Kijelentette: az orosz vezetés "ennek megfelelően fog reagálni" az ilyen "kívülről érkező beavatkozásra". Azzal vádolta a Nyugatot, hogy Oroszország feldarabolására és kifosztására törekszik.
„Erővel nem megy? Akkor zűrzavart kell szítani”
– hangoztatta az elnök. „Még egyszer szeretném aláhúzni, hogy minden olyan kísérlet, amely az etnikumok és vallások közötti viszálykodás szítására, társadalmunk megosztására irányul, árulás, egész Oroszország elleni bűncselekmény” – fogalmazott Putyin.
Az elnök meglátása szerint a Nyugatnak „nincs szüksége egy olyan nagy, soknemzetiségű országra, mint Oroszország”, mert a kultúrák és etnikumok sokszínűsége és egysége „egyszerűen nem illik bele a nyugati rasszisták és gyarmatosítók logikájába”. „Ezért újrakezdték a régi nótát:
Oroszország a népek börtöne, maga az orosz pedig rabszolganemzet”
– mondta Putyin.
„Az orosz világ magában foglalja őseink minden nemzedékét és az utódainkat. Az orosz világ az ősi Oroszország, a Moszkvai Fejedelemség, az Orosz Birodalom, a Szovjetunió, és a modern Oroszország, amely világhatalomként visszaveszi, megerősíti és megsokszorozza szuverenitását” – hangoztatta.
Az orosz elnök szerint a szuverenitás Oroszország számára mindenekelőtt az állam és a nép szabadságát jelenti. Kifejezte meggyőződését, hogy az ország szuverenitásáért, az „igazságért” folytatott küzdelem nemzeti-felszabadító jellegű, mert, mint mondta, megvédi az oroszok biztonságát és jólétét, „azt a legfőbb történelmi jogot, hogy Oroszország – erős, független hatalom, ország-civilizáció – legyen”.
Gondolatmenete szerint éppen Oroszország, az orosz világ az, ami, ahogyan annyiszor a történelem folyamán, elzárta az útját azoknak, „akik ma világuralomra, kizárólagosságra tartanak igényt”. Állítása szerint az Oroszországi Föderáció nemcsak a saját, hanem az egész világ szabadságáért küzd.
Kifejezte meggyőződését, hogy ma már a „világ többsége” számára világos, hogy az egyetlen hegemón diktatúrája omladozóban van és „egyszerűen veszélyes másokra nézve”. Érvelése szerint Oroszország „most élen jár egy igazságosabb világrend kialakításában”.
"Szuverén, erős Oroszország nélkül nem létezhet tartós, stabil világrend" - mondta az orosz elnök.
https://infostart.hu/kulfold/2023/11/28/vlagyimir-putyin-eles-hangu-uzenetet-kuldott-a-vilagnak#
MOSZKVA, november 25. – RIA Novosztyi. Hamzaev szultán, az Állami Duma képviselője az orosz népről szóló szövetségi törvény elfogadását javasolta.
„Úgy gondolom, hogy az országnak szövetségi törvényt kell alkotnia az orosz népről. Oroszországban sok nemzet van, de egy nép. Az orosz nép, amely magában foglalja az összes nemzeti csoportot. Az „Orosz Föderáció multinacionális emberei” kifejezést használjuk. Azt mondanám: az Orosz Föderáció orosz népe” – mondta a RIA Novosztyinak.
Szerinte ott voltak a szovjet emberek, aztán „kezdődött a játék a szavakkal”.
„Ma a társadalom megérett arra, hogy az „orosz nép” fogalmát bevezessék a mindennapi használatba. Egységes értelmezésnek kell lennie. Az orosz nép ma a szlávok, Dagesztán, Tatár, Csecsenföld, Baskíria, Udmurtia, Jakutia többnemzetiségű népe. Néha maguk a tisztviselők félreértelmezik és összezavarják, mesterségesen szűkítve az „orosz” fogalmát – mondta a képviselő.
Szerinte a népeket mindig is a nyelvük alapján ítélték meg.
„Az oroszok olyanok, mint Jelcin... Ha Dagesztánban még oroszul is beszélünk egymással (például darginok és kumikok), akkor milyen egységes emberek vagyunk? Dagesztán. És globálisan - orosz. Dagesztánban avar vagyok. Moszkvában dagesztáni vagyok. Külföldön orosz vagyok” – tette hozzá Rasul Gamzatov költőt idézve.
Hamzaev szerint ez nem csökkenti a nemzeti nyelvek jelentőségét, fontosságát és fennmaradását, mert minden nemzeti nyelv „be van írva a saját köztársasági alkotmányába”, de „mi mindannyian az orosz világ emberei vagyunk”.
https://news.mail.ru/society/58755548/?frommail=1&utm_partner_id=440
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése